Decyzja odnośnie DJ'a na ślub

ć DJ.Gotowi na imprezę?Stanie za konsolą i wymachiwanie rękami w rytm muzyki- to tak większość ludzi wyobraża sobie pracę DJ'a. W sumie niewiele ma to wspólnego z szeregiem rzeczy, które DJ musi robić na imprezie, a rzeczy które w

Decyzja odnośnie DJ'a na ślub Decyzja i wybór DJ'a na istotną dla nas okazję to bardzo trudne zadanie. Dobrze jest dokładnie przejrzeć oferty w poszukiwaniu . Artykuł o oprawie muzycznej i tym co powinien mieć DJ.

Gotowi na imprezę?

Stanie za konsolą i wymachiwanie rękami w rytm muzyki- to tak większość ludzi wyobraża sobie pracę DJ'a. W sumie niewiele ma to wspólnego z szeregiem rzeczy, które DJ musi robić na imprezie, a rzeczy które wykonuje przygotowując się do niej to już inna bajka.

Przygotowanie całego setu na wieczór, dogranie kilku miksów, zrzucenie wszystkiego na odpowiedni nośnik itp. Każda impreza wymaga godzin przygotowań, gdzie każde zaniedbanie może być usłyszane przez imprezowiczów.


Oprawa muzyczna z i bez Dj'a

Oprawa muzyczna podczas uroczystości różnego rodzaju jest dość istotna. Nie na każdą jednak należy od razu szukać Dj'a, czasami wystarczy puścić odpowiednio dobrane utwory, aby leciały w tle. Jednak są i takie okazje, gdzie brak DJ lub zespołu muzycznego będzie zauważalne.

Wesele to jedna z takich okazje, gdzie DJ-wodzirej musi być, jeżeli impreza ma zostać uznana przez gości za udaną. Dobry Dj nie pozwoli gościom się nudzić i skutecznie zachęci ich do tańczenia na parkiecie. Dobierze też odpowiednią muzykę, pasującą do wcześniej ustalonych standardów i do gustu gości i pary młodej. Właśnie dlatego na dobrego DJ'a trzeba czasem czekać dłużej niż na salę weselną, jednak w tym przypadku nie warto zatrudniać byle kogo.


O DJ klubowym w encyklopedii

Klubowy DJ (ang. club DJ) ? miksuje elektroniczną muzykę taneczną (potocznie zwaną muzyką klubową) w klubach, barach, również na imprezach masowych. Jego zadanie z reguły polega na miksowaniu ze sobą utworów tanecznych w taki sposób, żeby publiczność mogła tańczyć bez przerw między utworami. Najczęściej zwalnia lub przyspiesza utwory sprowadzając je do jednakowego tempa, a następnie nakłada początek kolejnego utworu na koniec poprzedniego (miksuje) dla uzyskania bardzo płynnego przejścia między nimi. Utwory te są z góry przygotowane do miksowania. Zdarza się, że istnieje potrzeba stworzenia bardziej wyraźnego przejścia między utworami. Zadaniem DJ-a klubowego jest też odpowiednie reagowanie na potrzeby publiczności, ale we własnych granicach muzycznych. Powinien on dbać, aby muzyka nie stała się nudna, dlatego m.in nie powinien miksować muzyki znanej z mediów masowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ