Dentyści, stomatolodzy i ...

u zdrowej jamy ustnej. Dobór odpowiedniej pasty do zębów ma bardzo istotny wpływ na ich zdrowie. Dzieci powinny używać specjalnie przeznaczonych dla nich past, które są delikatniejsze dla młodego szkliwa. Natomiast dorośli mają ju

Dentyści, stomatolodzy i ... dobry dentysta cieszyn

Odpowiednia pasta do zębów


Już dzieciom w przedszkolu wpaja się nawyk mycia zębów. Jednak potrzebna jest do tego szczoteczka oraz odpowiednia pasta, która pomoże nam w zachowaniu zdrowej jamy ustnej. Dobór odpowiedniej pasty do zębów ma bardzo istotny wpływ na ich zdrowie. Dzieci powinny używać specjalnie przeznaczonych dla nich past, które są delikatniejsze dla młodego szkliwa. Natomiast dorośli mają już znacznie szerszy wybór, gdyż istnieje wiele rodzai past do zębów. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z zaufanym stomatologiem, aby pomógł dobrać pastę pasującą do naszych zębów oraz oczekiwań. Niektórym zależy na pastach wybielających, innym na takich, które pomogą w nadwrażliwości zębów lub nadmiernym krwawieniu dziąseł. Dzięki radzie dentysty będziemy w stanie dobrać odpowiednią pastę do swoich potrzeb.


Specjalistyczne narzędzia stomatologiczne


W medycynie, w każdej jej dziedzinie, bardzo ważne są narzędzia używane przez lekarzy. Niektóre służą do diagnozowania chorób, inne do wykonywania zabiegów. Niezależnie jednak od ich zastosowania wszystkie powinny być sprawne oraz sterylne, żeby wykluczyć ryzyko zakażenia. Higiena w każdym gabinecie lekarskim jest ważnym czynnikiem. To samo dotyczy narzędzi stosowanych w stomatologii, również powinny być sterylne, a jeśli są elektroniczne ich stan techniczny musi być regularnie sprawdzany. Jest to niezwykle istotne dla zdrowia pacjenta. Najczęściej używanymi narzędziami w dentystyce są lusterka oraz pincety stomatologiczne, a także różnego rodzaju wiertła. Na przestrzeni lat narzędzia stomatologiczne się zmieniały na coraz bardziej precyzyjne.


warstwę Weila lub pas Weila)

W miazdze wyróżnia się warstwę wewnętrzną, bogatokomórkową, i zewnętrzną, skąpokomórkową (tzw. warstwę Weila lub pas Weila). W warstwie Weila mają początek naczynia chłonne, które opuszczają ząb przez otwór wierzchołkowy i deltę korzeniową. W miazdze występują sploty naczyniowe i nerwowe (np. splot Raschkowa). Niektórzy wliczają do miazgi (jako dwie najbardziej zewnętrzne warstwy) warstwę odontoblastów oraz tzw. prazębinę (tworzącą się zębinę, dopiero co wytworzoną przez odontoblasty).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka