Kobiece problemy z hormonami

arówno badania profilaktyczne pozwalające na dokonanie oceny ich ogólnego stanu zdrowia, jak i na dokonanie oceny ich stanu psychicznego. Dzięki temu będzie można określić, czy leczenie psychiatryczne takich osób przebiega w dobry

Kobiece problemy z hormonami

Leczenie osób z różnymi chorobami psychicznymi

Leczenie osób z różnymi chorobami psychicznymi rządzi się swoimi prawami. Wobec tego podczas leczenia takich osób wykonywane są zarówno badania profilaktyczne pozwalające na dokonanie oceny ich ogólnego stanu zdrowia, jak i na dokonanie oceny ich stanu psychicznego. Dzięki temu będzie można określić, czy leczenie psychiatryczne takich osób przebiega w dobrym kierunku. Poza tym osobami lecząca się psychiatrycznie będzie musiała odbywać regularne wizyty u psychiatry. Podczas takich wizyt nie tylko będą jej przypisywane konkretne leki, ale też będą z nią przeprowadzane różnego rodzaju rozmowy mające pozwolić na wyprowadzenie pacjenta ze skomplikowanej sytuacji zdrowotnej. Czasami po odbyciu jednej z takich wizyt pacjent może zrezygnować z przyjmowania niektórych leków.


Jakie schorzenia obejmuje endokrynologia?

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, hormony w dużym stopniu decydują o prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, o ile oczywiście ich wydzielanie nie jest nadmierne, albo na zbyt niskim poziomie. Praca różnych gruczołów wpływa więc na senność, apetyt, energię, popęd seksualny, czy też prawidłowy wzrost. Objawów świadczących o zaburzeniach w poziomie hormonów jest więc tak dużo, że warto w razie wątpliwości udać się do endokrynologa, który zleci odpowiednie badania i jednoznacznie określi, czy gruczoły funkcjonują prawidłowo, a poziom hormonów we krwi utrzymuje się na właściwym poziomie. W razie zaburzeń podpowie też jak radzić sobie z dolegliwościami związanymi z konkretnym schorzeniem.


Kiedy należy skonsultować się z endokrynologiem?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.