Nie tylko fryzjer - warto dbać o siebie

dków kosmetycznych. Dzieje się tak dlatego, że właściciele salonów chcą dodatkowo zarabiać na prowadzonej przez siebie działalności, dlatego starają się oni stwarzać swoim klientom możliwość dokonania zakupu najnowszych środków ko

Nie tylko fryzjer - warto dbać o siebie

Kremy do twarzy sprzedawane w salonach kosmetycznych

Podczas wizyty w salonie kosmetycznym będzie można nie tylko skorzystać z jednego z zabiegów, ale też dokonać zakupu jednego ze środków kosmetycznych. Dzieje się tak dlatego, że właściciele salonów chcą dodatkowo zarabiać na prowadzonej przez siebie działalności, dlatego starają się oni stwarzać swoim klientom możliwość dokonania zakupu najnowszych środków kosmetycznych. Do takich środków kosmetycznych należą na przykład maseczki do twarzy. Trzeba przyznać, że nakładanie na twarz maseczek jest bardzo dobrym sposobem na jej odżywienie i zregenerowanie. Poza tym w salonach kosmetycznych można kupować najlepszej jakości kremy do twarzy oraz innego rodzaju kosmetyki. Należą do nich żele do mycia twarzy i balsamy.


O szmince

Szminka, pomadka do ust ? kosmetyk kolorowy w formie sztyftu służący do podkreślenia ust i nadania im barwy.

Składa się głównie z tłustego kremu i barwnika, ale może również zawierać witaminy, substancje odżywcze, nabłyszczające, nawilżające, zapachowe, filtry chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym. Jej kolor zależy od stopnia nasycenia zawartego w niej pigmentu.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szminka


Mikrodermabrazja - definicja

Mikrodermabrazja ? pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.

Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Stosowana od połowy lat 80. XX w. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.

Rozróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, diamentową oraz tlenową.

Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych, metoda bezpyłowa dla skór delikatnych wrażliwych, alergicznych.
Mikrodermabrazja korundowa przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu złuszcza delikatnie obumarły naskórek działając podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, stymulująco na regenerację kolagenu i elastyny.
Mikrodermabrazja tlenowa łączy w sobie tlen i sól fizjologiczną którymi można złuszczać obumarły naskórek. Można też tym sposobem pozbywać się zalegających na skórze i porach zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i krostek oraz znacznie groźniejszych miejscowych stanów zapalnych skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja