Ogrodnictwo jako pasja

wych.Sadzonka, inaczej odnóżka - definicjaSadzonka, odnóżka ? fragment rośliny (część pędu, korzenia, liść lub jego część), zdolny do rozrostu w nową, w pełni funkcjonalną roślinę. Stosowanie sadzonek jest jednym ze sposobów rozmn

Ogrodnictwo jako pasja Rośliny ozdobne warto kupić w punktach sprzedaży takich jak , rośliny tam są lepszej jakości, a dodatkowo, często kosztują mniej. Artykuł o roślinach i stylach ogrodowych.

Sadzonka, inaczej odnóżka - definicja

Sadzonka, odnóżka ? fragment rośliny (część pędu, korzenia, liść lub jego część), zdolny do rozrostu w nową, w pełni funkcjonalną roślinę. Stosowanie sadzonek jest jednym ze sposobów rozmnażania wegetatywnego1. Sadzonkowanie jest stosowane głównie w sadownictwie i innych działach ogrodnictwa. Czasem mianem sadzonek określa się także wyjęte z gleby i przygotowane do przesadzenia w inne miejsce siewki roślin2.

W zależności od materiału użytego do sadzonkowania rozróżnia się sadzonki: zielne, półzdrewniałe i zdrewniałe. W zależności od miejsca pozyskania wyróżnia się sadzonki: pędowe (w tym wierzchołkowe), korzeniowe i liściowe

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sadzonka


Ogrodnictwo w Wikipedii

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo


Letnie wieczory spędzane w przydomowym ogrodzie

W okresie letnim i późnowiosennym można spędzać w przydomowym ogrodzie całe wieczory. Dzięki temu będziemy mogli przebywać na świeżym powietrzu i podziwiać piękno przyrody. W ogrodzie można również zjadać różne posiłki, na przykład robić grilla, na którym upieczemy nie tylko kawałek mięsa, ale też rybę i ziemniaki. Do tego można podać sałatkę i jakiś napój, a nasze biesiadowanie może przeciągnąć się nawet do godzin nocnych. Dzięki drzewom ogrodowym zapewniającym cień i przyjemny chłodek, będziemy mogli również w ciągu dnia wychodzić na spacery do swojego ogrodu i podziwiać posadzone w nim, pięknie pachnące kwiaty. Dużo prościej będzie nam również zachęcić dzieci do wychodzenia z domu i bawienia się w dobrze zaprojektowanym, pięknym ogrodzie.