Zorba

Pakujemy się i jedziemy…


Pakując się w daleką podróż trzeba pamiętać o wszystkim i spakować istotne rzeczy w bezpieczny sposób. Dlatego warto kupić etui na podpaski i parę innych gadżetów.

Porządek w torebce?

Porządek w damskiej torebce- to może wydawać się dość abstrakcyjne, ale możliwe, że za sprawą pewnych produktów się to zmieni. Jedną z rzeczy, które można znaleźć w torebkach są klucze czy telefony. Jak wiadomo trzymanie tych dwóch przedmiotów razem może się skończyć źle dla telefonu. Dlatego warto zaopatrzyć się w etui, albo na telefon, albo na klucze.

Etui można również użyć do przechowywania tamponów czy wkładek higienicznych, zwłaszcza jeżeli w torebce brakuje specjalnych przegródek dla tego typu rzeczy. W ten sposób w torebce może zapanować przyzwoity porządek, a rzeczy ważne nie będą się bezsensownie walały po jej całym wnętrzu.

Kosmetyki w łazience

Ułożone kosmetyki w łazience to rzadki widok, zazwyczaj są położone na półce lustra, lub rzucone niedbale w szafkę. Chociaż to trochę tak jak z narzędziami u panów, ale zostawmy ten temat na kiedy indziej.

Sposobów na ułożenie kosmetyków jest wiele: osobna półka, przegródki w szafce, kosmetyczka. Można też zrobić specjalną szafkę jeżeli dysponuje się odpowiednim zapasem miejsca. W innym przypadku pomóc może kosmetyczka, nie koniecznie o stabilnej konstrukcji. To rozwiąże sprawę, a kosmetyki będą zawsze w jednym miejscu i schowane, co może być istotne dla niektórych Pań.

Organizacja w szafie

Problem z miejscem w szafie ma większość kobiet- jest jednak kilka sposobów na dobrą organizację ciuchów i butów. Zacznijmy od wieszaków: jeżeli brakuje miejsca i wieszaków można użyć zawleczek od puszek. Należy je przewlec przez ‚hak’ z wieszaka i już; dzięki temu mamy miejsce na kolejny.

Można też pójść krok dalej i dodać kolejną zawleczkę, w ten sposób mamy kaskadowe wieszaki. Kolejną sprawą są buty, które często walają się po dnie szafy. Tutaj z pomocą mogą przyjść specjalne woreczki na buty, klapki i kapcie. Wkładamy buty do takiego woreczka i zawiązujemy sznurek zaciskowy- to tyle.

Tagi: , , , ,

Zobacz inne ciekawe wpisy na naszej stronie:


O wykończeniu ścian

Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz: panele gipsoweTwój stylZanim znajdziesz swój własny styl, sprawdź który będzie co odpowiadał. Styl we wnętrzu to nie tylko kwestia dodatków, czy kolorów, ale także funkcjonalności. Na przykład jeśli marzy ci się mieszkanie eklektyczne, to miej świadomość, że tworzenie tego konkretnego stylu trwa latami i jest to naprawdę dla tych, którzy wiedzą o wnętrzach trochę więcej. Trzy dob...

Kartoteki dla szpitali i przychodni

Programy takie jak dokumentacja pacjentów online niebawem staną się niezbędne dla każdej placówki medycznej. Można już teraz zakupić właściwe programy, ale czemu jest to potrzebne. O tej kwestii w poście.Szpitalne kartotekiJak wyglądałby szpital bez dobrego systemu zarządzania kartotekami pacjentów? Można sobie tylko wyobrażać powstający w wyniku tego chaos. Każdy pacjent chorujący na coś innego i otrzymujący złe leki, źle przeprowadzona diagnoza na podstawie błędnych...

Szafowe porządki

Czystość kwestia istotna, a dla niektórych najważniejsza. Dlatego produkuje się coraz więcej produktów dla zorganizowanych np. worek na bieliznę. O podróżach i bagażu i nie tylko!Co to tak właściwie jest walizkaWalizka to przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawiasami. Walizki ...

Geodezyjne opowieści. Krótko o pracy w geodezji

Geodeci jest dużo zajęć, dlatego, że są niezbędni wszędzie tam, gdzie coś się buduje. Ich funkcja w tym wszystkim\temacie jest dość ważna, z tego powodu warto szukać profesjonalistów, np. geodezja sztum. Dzisiaj o geodetach i budowach.Geodezja ciągle na faliZapotrzebowanie na usługi geodezyjne (miernicze) jest cały czas dość duże, dlatego może to być dobry zawód dla jeszcze niezdecydowanego co do swojej kariery młodego człowieka. Dobrym początkiem drogi do zostania geo...